Dziecko

Jak ubrać dziecko na wesele?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak ubrać dziecko na wesele?

Wesele jest okazją, na której każdy bez wyjątku powinien wyglądać elegancko. Nawet dzieci muszą być ubrane w wyjściowe kreacje. Nie chodzi o to, by maluchy ubierać w wielkie, rozkloszowane suknie na kole i fraki, ale o to, by dziecko nie odstawało od reszty gości. Jak ubrać dziecko na wesele, by strój nie krępował jego ruchów i nie wywoływał złego humoru, ale mimo wszystko wyglądał elegancko? O tym ten artykuł. 

Sukienki dla małej miss

Wiele sukienek dla małych księżniczek ma jedną zasadniczą wadę – są uszyte z bardzo nieprzyjemnego i drażniącego skórę materiału. To wywołuje u dzieci ogromny dyskomfort, sprawia, że maluszek nie dość, że nie może dobrze się bawić, to jeszcze ruchy wywołują otarcia i ból. Sukienka dla dziewczynki powinna być wykonana z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Dodatkowo warto, by tkanina była dość elastyczna, by umożliwiała pełen zakres ruchów, bo jak wiadomo, juniorzy uwielbiają szaleć na parkiecie.

Mashmnie sukienki są zaprojektowane właśnie z myślą o małych damach. W wygodnym, ale wciąż eleganckim stroju dziewczynka poczuje się wyjątkowo, jednak sukienka nie będzie przeszkadzała jej w zabawie. All for kids sukienki to idealna oferta dla dziewczynek w każdym wieku.

Garnitury dla małych dżentelmenów

Chłopcy również muszą wyglądać na weselu elegancko. Co prawda nie wypada skraść całego show panu młodemu, ale dżinsy to na pewno niestosowny strój na taką okazję. Mały dżentelmen powinien mieć na sobie garnitur, a co najmniej marynarkę. Garnitury all for kids są idealne dla najmłodszych. Choć garnitur nie jest najwygodniejszym ubraniem nawet dla dorosłych mężczyzn, modele dla młodych panów są szyte w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu ograniczać ruchy i nie powodować dyskomfortu.

Dzieci lubią wykonywać podczas tańca spontaniczne i dynamiczne gesty, co może być problematyczne w garniturze. Ważna jest też koszula, która powinna być z naturalnego, przepuszczalnego materiału, który jest przyjemny dla skóry i nie podrażnia jej.

Jak namówić dziecko do założenia eleganckiego stroju?

Małe dzieci często są niechętne do zakładania formalnego stroju. Eleganckie ubrania są dla dzieci niecodzienne. O ile dorosła osoba ma w sobie na tyle dojrzałości, żeby przeboleć jeden wieczór w niewygodnej stylizacji, maluchy mogą już robić z tego powodu problemy. Dziewczynki zazwyczaj są bardziej chętne do strojenia się i zakładania pięknych sukienek, z kolei chłopcy mają większy problem z noszeniem eleganckich ubrań.

Pomocne może być postawienie za przykład idola dziecka. Jeśli uda Ci się znaleźć zdjęcie ulubionej postaci z bajki lub członka ulubionego zespołu dziecka w stroju formalnym, negocjacje mogą przebiegać znacznie sprawniej. Tu znowu sprawa łatwiejsza jest w przypadku dziewczynek. Znane piosenkarki oraz księżniczki z bajek często występują w ogromnych i strojnych sukniach. Chłopcy w programach dla dzieci często są jednak przedstawiani w swobodnych strojach, dlatego lepszym rozwiązaniem będą właśnie gwiazdy muzyki i telewizji. Tu dobrym autorytetem, który może pomóc namówić dziecko do założenia garnituru, może być tata, który swoim przyykładem pokaże synkowi, że elegancki strój to nic strasznego.

Dzieci na weselach przeżywają duży stres związany z nowymi okolicznościami, tłumem nieznajomych osób oraz hałasem. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby zapewnić dziecku w miarę możliwości jak najbardziej komfortowy strój, który nie będzie dokładał komplikacji podczas zabawy tanecznej.

Zdjęcie główne: Amy Humphries/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*