Zakupy

Zakupy z partnerem czy bez? Poznaj plusy i minusy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zakupy z partnerem czy bez? Poznaj plusy i minusy!

Która kobieta nie kocha zakupów? Większość raczej czerpie z nich dużą radość. Bez względu na to, czy kupujemy rzeczy online, czy stacjonarnie. Czasem mamy ochotę wybrać się na zakupy z naszym partnerem. Jednak czy jest to dobry pomysł? Oceńcie sami!

Shopping w towarzystwie mężczyzny

Mężczyźni często żartują z kobiecych zakupów. Krążą mity o tym, jakoby niektóre panie były tak zaaferowane zakupami, że odwadniały się podczas kilkugodzinnych wycieczek po sklepach. Mężczyźni z reguły nie przepadają za takimi wojażami w poszukiwaniu idealnej bluzki lub butów. Sprawdźmy: jakie są plusy i minusy z zakupów z partnerem?

Plusy zakupów z partnerem

  1. Pora na odświeżenie męskiej garderoby. Zakupy z partnerem to świetny moment, żeby zmienić lub odświeżyć jego garderobę. Idąc na shopping w towarzystwie mężczyzny, możemy pomóc mu wybrać kilka stylowych ubrań. Zachęcony naszymi sugestiami sam powinien skusić się na zakup kilku ciekawych ubrań.
  2. Wspólnie spędzony czas. Podczas zakupów można się świetnie bawić. Możecie się umówić, że wybieracie sobie wzajemnie ubrania, które ta druga osoba musi przymierzyć. W dobrym towarzystwie zakupy mogą dać wiele radości.
  3. Wymarzony prezent. Na wspólnych zakupach możesz wskazać ukochanemu, co chciałabyś dostać na prezent urodzinowy czy walentynkowy. Możesz także podejrzeć, na punkcie czego zwariowałby Twój mężczyzna.
  4. Te same zainteresowania. Może się to wydawać mało możliwe, ale niektórzy mężczyźni naprawdę lubią zakupy. Chętnie doradzają swoim partnerkom. Sami z siebie również wybierają się do galerii. Nie boją się mody, a wręcz lekko z nią flirtują. Stylowy mężczyzna to skarb.

Minusy zakupów z mężczyzną

  1. Mężczyźni często marudzą. Na zakupach z partnerem często natykamy się na mur nie do przebicia. Zerkanie na zegarek i wzdychanie to tylko część zachowań, które mogą nas skutecznie zniechęcić, a nawet rozzłościć. Widok znudzonego ukochanego z pewnością odbierze nam chęć do dalszych zakupów.
  2. Sprawdzanie cen. „Po co Ci ta bluzka?”, „Masz 5 takich torebek”, „Czy taka sukienka nie wisi w Twojej szafie?” – kto nie słyszał takich tekstów, niech pierwszy rzuci… butem. Najlepiej tym z ubiegłego sezonu. Mężczyźni często uważają zakupy za zbędny wydatek. Nie widzą subtelnych niuansów, które różnią beżowe szpilki od tych écru. Takie zachowanie może skutecznie zepsuć nam zakupy.
  3. Nadmierne zaangażowanie. Przesada nie jest dobra w żadną stronę. Niekiedy mężczyźni aż za bardzo angażują się w nasze zakupy. Próbują narzucać nam swoje zdanie i krytykują nasze wybory. Zakupy w takich warunkach są wręcz niewskazane.
  4. Zbyt mało czasu. Kto lubi, jak się go pogania? Żeby wybrać odpowiednią sukienkę czy torebkę potrzeba czasu. Nie każdy to rozumie. Ciągłe poganianie sprawi, że albo kupimy coś, co nam nie pasuje, albo wrócimy z zakupów pokłócone z partnerem.

Patrząc na plusy i minusy zakupów w towarzystwie mężczyzny, możemy stwierdzić, że wszystko zależy od tego, z kim jesteśmy w związku. Czasem lepiej pójść na zakupy z przyjaciółką lub mamą, niż kłócić się o coś tak błahego.

Zdj. główne: Tamanna Rumee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*