Uroda

Masażer antycellulitowy – jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Masażer antycellulitowy – jaki wybrać?

Masażery antycellulitowe są ostatnio coraz bardziej popularne. Sprawdź ich rodzaje oraz działanie na skórę.

Rodzaje masażerów antycellulitowych

Masażery antycellulitowe można podzielić na:

Masażery manualne

Jest to najtańsza dostępna na rynku opcja. Masażery najczęściej mają wygląd wałka z wypustkami i rączką. Mają one na celu wygładzić powierzchnię skóry, mogą pomagać również we wchłanianiu się balsamów antycellulitowych.

Bańki chińskie

Elastyczne masażery manualne, za pomocą których można wykonać masaż próżniowy. Bańki zasysają część fałdu wraz z tkanką tłuszczową, co pobudza skórę do detoksu oraz przyspiesza przepływ krwi, dzięki czemu znacznie więcej składników odżywczych dociera w głąb skóry. Dodatkowo masaż  bańką chińską może znacznie zmniejszyć obrzęk limfatyczny.

Masażery ultradźwiękowe

Jest to nowoczesny masażer antycellulitowy, który pozwala na szybsze rozbicie lipidów, co daje w efekcie znacznie gładszą i jędrniejszą skórę. Pozwala również na lepsze wchłanianie się składników aktywnych, zawartych w kremach antycellulitowych, dedykowanych do tego typu urządzeń. Fala ultradźwiękowa sprawia, że składniki wnikają w głąb skóry, a tkanka tłuszczowa jest rozbijana, co daje również widoczny efekt wyszczuplenia. Jedynym minusem takich masażerów jest cena – od 200 zł w górę, w zależności od modelu.

Jak masażer antycellulitowy wybrać?

Wiele zależy od tego, jaki rodzaj cellulitu posiadasz. Można wyróżnić cellulit wodny oraz cellulit tłuszczowy.

Cellulit wodny jest znacznie trudniejszy do usunięcia i występuje w momencie, kiedy w organizmie zbiera się nadmiar wody. Jest widoczny u osób, które piją zbyt małą ilość wody oraz mają problemy z uczuciem ciężkich nóg, czy też zastojami limfy. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór masażera próżniowego lub baniek chińskich.

Cellulit tłuszczowy jest nazywany również cellulitem miękkim. Jego przyczyną jest zgromadzona tkanka tłuszczowa, która najczęściej występuje na nogach bądź biodrach. Taki cellulit może pomóc zwalczyć masaż ultradźwiękowy, który rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową oraz poprawia ukrwienie skóry. Również masażery ręczne w postaci wałka z wypustkami zdadzą egzamin przy takim problemie.

Masażer próżniowy a bańki chińskie – co wybrać

Często kobiety wybierają masażery próżniowe, które są sterowane za pomocą panelu elektronicznego. Można z ich pomocą wybrać siłę zasysania, co sprawdzi się przy bardziej wrażliwej skórze.

Alternatywą są bańki chińskie, które również masują próżniowo, z tym wyjątkiem, że są w pełni manualne. Różnią się ceną w porównaniu do masażerów próżniowych sterowanych elektronicznie. Musisz również pamiętać, że w przypadku tańszych masażerów próżniowych  nie ma możliwości ustawienia mocy ssania. Jednak przy dobrym operowaniu bańką chińską i po nabraniu wprawy podczas masażu, możesz z łatwością wyczuć, kiedy zasysany fałd skórny ma odpowiednią wielkość, a kiedy należy nieco go zmniejszyć.

Jeśli chcesz doraźnie wykonywać masaż antycellulitowy, lepszym wyborem będą tańsze bańki chińskie. Dają bardzo podobne rezultaty, co masażer próżniowy, a dodatkowo możesz wykonywać masaż w dowolnym miejscu, nawet kiedy nie masz wolnego gniazdka elektrycznego w łazience.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu antycellulitowego

Bez względu na to, jaki masażer wybierzesz, musisz poznać przeciwwskazania do wykonywania masażu antycellulitowego. Są nimi:

  • menstruacja,
  • ciąża,
  • problemy z układem naczyniowym, w tym żylaki, zakrzepica żylna,
  • gorączka i złe samopoczucie,
  • epilepsja,
  • popękane naczynka krwionośne,
  • hemofilia,
  • podrażnienie skóry w miejscu zabiegowym,
  • stwardnienie rozsiane.

Fot. Valua Vitaly/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*